Kancelaria FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz nowym członkiem Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej

Od marca bieżącego roku Kancelaria FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz dołączyła do grona członków SPCC

„Przystąpienie kancelarii FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz do SPCC to odpowiedź na stale powiększające się grono klientów skandynawskich. Otwieramy się na potrzeby klientów i zaprzyjaźnionych z nami kancelarii prawnych z tego rynku by zapewnić im kompleksowe doradztwo. Jednym z naszych celów jest wzmocnienie kanałów komunikacji dotarcia do firm skandynawskich oraz nawiązywanie nowych relacji biznesowych.” – powiedział Tadeusz Komosa, wspólnik w departamencie korporacyjnym, fuzji i przejęć.

Obecnie FKA obsługuje firmy ze Szwecji i Finlandii, głównie w dziedzinie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć, prawa pracy, ochrony konkurencji oraz prawa podatkowego. Doradza także instytucjom finansowym z krajów bałtyckich działającym na polskim rynku pożyczek konsumenckich.

O Izbie

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) działa na rynku od 2004 r., a powstała z połączenia czterech niezależnych organizacji biznesowych, które już wówczas funkcjonowały w Polsce od blisko 10 lat. Duńsko-Polska Izba Gospodarcza, Fińska Izba Handlowa, Szwedzki Klub Biznesowy oraz Norweskie Forum Biznesu stały się sekcjami narodowymi w ramach SPCC.

Izba wspiera polsko-skandynawskie kontakty biznesowe oraz stwarza nowe możliwości rozwoju dla firm członkowskich: zarówno tych, które prowadzą działalność w Polsce, jak i tych, funkcjonujących w Skandynawii. Skupiając top management prężnie działających firm polskich i skandynawskich, Izba stwarza wiele okazji do nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych poprzez organizację licznych spotkań w formule sprzyjającej integracji i budowaniu relacji. Ponadto SPCC oferuje konkretne wsparcie firmom, które poszukują partnerów biznesowych oraz informacji o rynku polskim i rynkach krajów skandynawskich

SPCC jest jedną z największych izb bilateralnych w Polsce i zrzesza obecnie ponad 350 firm z różnych branż, w tym największych skandynawskich inwestorów obecnych w Polsce. Członkowie Izby reprezentują najważniejsze sektory gospodarek krajów skandynawskich takich jak energetyka, budownictwo, transport i logistyka, telekomunikacja, przemysł chemiczny i drzewny oraz finanse i bankowość. Poza podmiotami duńskimi, fińskimi, norweskimi, szwedzkimi oraz polskimi do Izby należą także firmy estońskie i islandzkie.

Izba stawia sobie za cel także promowanie kultury skandynawskiej oraz wartości utożsamianych ze Skandynawią: uczciwej konkurencji, przejrzystości w biznesie, społecznej odpowiedzialności oraz szacunku dla środowiska naturalnego.