LUDZIE

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych prawników, z których połowa to radcowie prawni i adwokaci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jesteśmy nastawieni na osiąganie efektów, dlatego naszym priorytetem jest dostarczenie Klientom praktycznych, najlepszych rozwiązań.

Karol Szelągowski
senior associate, doradca podatkowy, adwokat
Specjalizacja: 

Specjalizuje się głównie w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwesytetu Warszawskiego. W ramach programu Socrates-Erasmus studiował na Uniwersytecie w Konstancji (Universität Konstanz) w Niemczech.

Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym dla spółek należących do krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych z wielu branż, w tym paliwowej, finansowej oraz IT.  Jako doświadczony doradca podatkowy brał udział w licznych przeglądach podatkowych, w tym due dilligence, spółek m.in. z sektorów: energetycznego, budowlanego, IT, transportowego.

Jego zainteresowania obejmują także zagadnienia związane z podatkami dochodowymi. W FKA zajmuje się doradztwem podatkowym obejmującym obsługę podmiotów w ramach postępowań i kontroli podatkowych oraz doradztwem transakcyjnym.

Jest autorem artykułów prasowych z dziedziny podatków.

Języki: 
polski, angielski i niemiecki
Karol Szelągowski

+48 797 189 492